T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / AKDENİZ - MEHMET DAĞLI İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Mrt

Okul yönetimimiz gerek okul içerisinde gerekse okul çevresinde öğrenci ve öğretmenlerimizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için yoğun çaba göstermektedir.Yaşanabilecek olası olumsuzlukların bertarafı için çevre ve paydaşlarla işbirliği içerisinde hareket edilmektedir.Ayrıca Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nün Mart Ayı çalışmaları kapsamında okulumuz bazında "Vatan, Bayrak, Kardeşlik, Hoşgörü ve Barış" konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmaları düzenlenmiş olup dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilmektedir.

Mrt

Öğrencilerimizde milli ve manevi bilinci geliştirmeye yönelik "40 şiir 40 şair" etkinlikleri kapsamında  Türkçe ve Meslek Dersleri öğretmenlerimizin öncülüğünde çalışmalar devam etmektedir.Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün "40 şair 40 şiir" etkinlik kılavuzu doğrultusunda  çalışmalara katılan öğrencilerimiz her gün okul girişinde öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıyla şiir çalışmalarını paylaşmaktadır.

Mrt

İstiklal Marşının kabulünun 97.yılı münasebetiyle okulumuzda düzenlenen program büyük bir çoşkuyla kutlandı.

Şbt

 

 

1-Kişisel Gelişim Alanı çalışmaları kapsamında  öğretmenlerimiz eğitim bilimleri,  eğitim felsefesi ve öğretmenlik misyonu üzerine bir makale okuyarak okul rehberlik servisimizde rehber öğretmenlerimiz E. Emre EKER ve Halime TANER öncülüğünde konuları müzakere etmişlerdir.

  2-Okulumuzda mesleki gelişim alanı çalışmaları kapsamında  matematik zümre öğretmenlerimizden Perihan SARI, Seçil DAĞDEVİRENLER ve Yunus GEDİK tarafından 7.sınıflara öğrencilerine yönelik ortak bir ders sunumu gerçekleştirildi. Farklı metot ve paylaşımların yapıldığı sunumlarda öğrencilerimizin derslere katılımının yoğun olduğu ve eğlenerek öğrenmelerinin gerçekleştiği gözlemlendi.

Şbt

Okulumuzda Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin öncülüğünde  futbol,masa tenisi, futsal ve voleybol branşlarında çeşitli çalışmalar ve turnuvalar yapıldı.Ayrıca satranç alanında çalışmalara devam edilmektedir.Bu branşlara yönelik il ve ilçe bazında yürütülen faaliyetlere okulumuz katılmış ve kız futsal takımımız il dördüncülüğünü elde etmiştir.Satranç alanında 18 Şubatta yapılan turnuvalarda öğrencilerimiz okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

Şbt

Okulumuzda İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında  belirlenen çeşitli eksiklikler giderildi.  Yangın söndürücülerin  bakımları,merdivenlere kaydırmaz şeritlerin montajı ve iş sağlığı ve güvenliğine yönelik ikaz ve uyarı levhalarının duvarlara montajları yapıldı.

Şbt

Okul bahçemizin daha yaşanabilir olması için Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü işbirliği ile yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları yapıldı. 

Şbt

Okulumuzda öğrencilerimizin mesleki gelişimine yönelik sanatlarımızın öğrenilmesi için dini musiki korosu kurulmuştur. 

Şbt

Okulumuz rehberlik servisi tarafından öğrencilerimize “Başarı-Başarısızlık Anketi” uygulandı. Okul İdaremiz ve okul rehberlik servisi tarafından sonuçları incelenen  bu anket neticesinde şube öğretmenler kurulu toplantısında gündeme getirilmiş, ilgili eksikliklerin, planlamaların koçluk sistemine  entegrasyonu konusunda gerekli tedbirlerin alınması karara bağlandı.

Şbt

Okulumuzda  Rehber Öğretmenimiz Evren Emre EKER  tarafından Akademik Gelişim Alanı Etkinlikleri ve çalışmaları kapsamında öğrencilere sınav stresiyle başa çıkma yolları hakkında seminerler verildi.

Ock

Okulumuz Eba ve Dyned kullanımında her zaman olduğu gibi yine ilçe birincisi oldu.

Ock

Çevre ve paydaşlarla işbirliği kapsamında Akdeniz Müftülüğü,Akdeniz Belediyesi,Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği faaliyetlerini sürdürüyoruz.Bu kapsamda Akdeniz Müftülüğü öncülüğünde yapılan "Camiler Gençleşiyor" etkinliklerine dönüşümlü olarak 5 kız öğrencimiz ve 5 erkek öğrencimiz meslek dersleri öğretmenleri nezaretinde katılmaktadırlar.Ayrıca Akdeniz Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle okulumuzda seminer çalışmaları yapılmıştır.

Ock

Vizyon Belgesi ve Kalite Takip Sistemi Komisyonumuz I.Kanaat Dönemi yapılan faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi ve raporlandırılması için toplandı.

Ock

 Okul idaremizin girişimleri sayesinde Google desteği ile Hayata Destek Derneği Organizasyonu kapsamında Mersin İlimizde tek örnek olan teknoloji sınıfı okulumuza kazandırılmıştır.Ayrıca okul kütüphanemiz ve bilişim laboratuvarımız zeka oyunları amaçlı da kullanılmaktadır.

Ock

Okulumuz öğretmenlerinin kaynaşması amacıyla başlatılan futbol turnuvaları geleneksel hale gelmiş,yaz kış demeden sürdürülmektedir.