T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / AKDENİZ - MEHMET DAĞLI İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Kas

Okulumuzda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nün Vizyon Belgesi Kasım Ayı faaliyetleri çerçevesinde İngilizce ve Arapça öğretmenlerimiz tarafından dil gelişiminin arttırılmasına yönelik öğretmen ve öğrencilerimize  kurs ve etkinlik çalışmaları gerçekleştirilmiştir.Ayrıca okulumuz panolarında İngilizce ve Arapça köşeleri oluşturulmuş ve dil gelişimi için dikkat çekici faaliyetler sergilenmiştir.

Kas

Okulumuzda değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler alanı kapsamında öğretmenler kurulu kararıyla 16 adet öğrenci kulübü kurulmuştur.Sınıf rehber öğretmenlerimiz tarafından her öğrencinin en az bir kulübe üye olması sağlanmıştır.Kulüp rehber öğretmenlerimiz kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilere hem sosyal kültürel faaliyetler, hem de sportif faaliyetler düzenlemektedir.Öğrencilerin seçtiği kulüp ve yaptığı çalışmalar oluşturulan kulüp panolarında sergilenmekte olup e-okul sistemine işlenmektedir.

Kas

Öğrencilerin Kur´an-ı Kerim´i güzel okuma, müezzinlik,ezan okuma ve mesleki derslerde gelişimleri amaçlı yarışma ve etkinlikler planlanmış ve okulumuz meslek dersleri öğretmenleri nezaretinde rehberlik faaliyetleri yürütülmüştür.Vizyon Belgesi kapsamında yürütülmesi gereken öğrencilerimize yönelik "Genç Nida ve Genç Sada" yarışmaları için okulumuz seçmeleri yapılmıştır.

Kas

Öğrenciler ve velilerimizle birlikte okulumuzda ağaç dikim etkinlikleri yapıldı. 

Kas

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde okulumuzda çeşitli etkinliklerle anıldı

Kas

Okulumuzda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bünyesinde Evin Okula Yakınlaşması ve Değişen Anne - Baba Rolleri Projesi okulumuz proje ekibi tarafından yürütülmektedir.

Kas

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ ün Cumhuriyeti ilanın 94. yıldönümü okulumuzda büyük coşku ile kutlandı. Saygı  duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan törende, öğrencilerimiz günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı, şiirler okundu, oratoryo gösterisi yapıldı. Müzik öğretmenimiz Adalet SATI  tarafından hazırlanan koro ,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şarkıları seslendirdi.

Ekm

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi kapsamında okulumuzda  Ekim ayı Öğrenci Mesleki Gelişim Alanında Meslek dersleri zümre öğretmenleri toplantısı yapılarak 2017/2018 Eğitim Öğretim yılı Mesleki çalışmalar planı hazırlanmıştır.Bu plan kapsamında hergün öğrencilerimiz okul girişinde tüm öğrencilere hitap ederek 1 Ayet 1 Hadis okuyarak derslere başlamaktadır.

Ekm

    Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi kapsamında okulumuzda gerekli çalışmalar başlamış olup Ekim ayı Akademik Gelişim Alanı faaliyetleri kapsamında Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılmıştır.29 sınıf toplam 580 öğrenci ile Destekleme ve Yetiştirme kursları yoğun bir katılım ile sürdürülmektedir.Ayrıca kursların etkin kullanılması amacıyla kendi deneme sınavlarımızı yaparak ölçme ve değerlendirme niteliğini arttırma çalışmaları devam etmektedir.

Ekm

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi kapsamında okulumuzda  Ekim ayı Eğitim ortamları ve Fiziki imkanlar alanlarının iyileştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında okulumuz sınıf kapılarına Türk Kültür ve Medeniyet Tarihine damgasını vuran şahsiyetlerin isimleri verilerek sınıflar yeniden düzenlendi.Ayrıca U düzeni şeklinde Kuranı Kerim okuma odası oluşturuldu.

Ekm

       Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi kapsamında okulumuzda  Ekim ayı İzleme ve Değerlendirme Etkinlik Alanı kapsamında öğrencilerle ilgili rehberlik faaliyetleri okulumuz rehberlik servisince düzenli olarak sürdürülmektedir.Bu faaliyetler kapsamında Şube Öğretmenler Kurulu toplantısında öğrencilerin durumu görüşülerek detaylı değerlendirme raporları hazırlandı.Danışma Kurulu ve Şube Öğretmenler Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda gerekli tedbirler alındı.

Ekm

    Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi kapsamında okulumuzda  Ekim ayı Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri Alanı faaliyetleri kapsamında İmam Hatip Okulları Haftası münasebetiyle Akdeniz İlçe Müftülüğü, Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Mine Günaştı İmam Hatip  Lisesi´ne öğrenci ve öğretmenlerimizle ziyarette bulunduk. 

Ekm

     Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi Ekim ayı çalışmalarına yönelik Değerler Eğitimi, Bilim, Sanat, Spor, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Alanı kapsamında Futsal,Atletizm,Futbol,Masa Tenisi,Dart,Bocce branşlarında kız ve  erkek öğrencilerinden oluşan takımlarımız kurularak sportif faaliyetlere başlamışlardır.Ayrıca okulumuz meslek dersleri öğretmenleri nezaretinde Değerler Eğitimi panosu oluşturulmuş ve yapılan çalışmalar panoda sergilenmektedir.

    Müzik öğretmenlerimiz nezaretinde Halk müziği ve İlahi koro seçimleri yapılmış ve çalışmalara başlamıştır.

Ekm

      Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Vizyon Belgesi kapsamında okulumuzda gerekli çalışmalar başlamış olup Ekim ayı Çevre ve Paydaşlarla İşbirliği faaliyetleri kapsamında okulumuzda Obezite ve Sağlıklı Beslenme ile ilgili Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerince eğitim verilmiştir.

     Eğitime katılan öğrenci ve öğretmenlerin , yapılan sunumlara gerekli ilgiyi gösterdikleri gözlemlenmiştir.

Ekm

Mehmet Dağlı İmam Hatip Ortaokulu 2018/2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı 07 Ekim Cumartesi saat 10:00´da  okulumuz bahçesinde yapılmıştır.Toplantının açılış konuşmasında okul aile birliği başkanı Zeynel BOĞAN bir yıllık faliyetleri hakkında velilere sunum yaptı ve yeni dönemde aday olmayacağını belirterek herkese teşekkür etti. Daha sonra okul müdürümüz Mehmet Ali CEYLAN , okulumuzun eğitim öğretim durumu ve başarıları hakkında bilgi verdi.Daha sonra yeni yönetim ve denetleme kurulu üyeleri seçildi.Yapılan seçim sonucunda yeni okul aile birliğ başkanı Aydın SABAH olmuştur.

      Okul aile birliği toplantısının ardından veli görüşmeleri yapıldı. Sınıf rehber öğretmenlerimiz ve ders öğretmenlerimiz  velilerimize , öğrencilerimizin eğitim öğretim durumları hakkında bilgi verdi.